Bitshares jako inny wymiar tradingu

BitAssets może zapewnić stabilność poprzez zakotwiczenie się w stabilnym aktywie, takim jak dolar amerykański (bitUSD), chiński juan (bitCNY) i euro (bitEUR). Tether jest niezbadany i atakowany przez organizacje. Został kilkukrotnie zhakowany i stracił dziesiątki $milionów.


 

 

Smartcoiny w Bitshares – stabilne cenowo monety

Jedną z najbardziej niesamowitych cech Bitshares są Smartcoiny. Są to kryptowaluty o stabilnych cenach, np. bitUSD, bitEUR, bitCNY, a nawet bitGold, bitSilver, bitBTC. Wartość tych kryptowalut może być powiązana z czymkolwiek. Na przykład bitUSD jest związany z dolarem amerykańskim, a bitCNY jest powiązany z ceną Chińskiego Juana. Bitassets to tokeny, które odzwierciedlają wartość aktywów takich jak popularne waluty narodowe albo surowce i są w 100% zdecentralizowane i nie wymagają zaufania od partnera (wyeliminowane wady, którą posiada Tether).

 

Wartość Bitassets gwarantuje smart-kontrakt zapisany w blockchain, który zabezpiecza odpowiedniej wartości depozyt w BTS. Do stworzenia 1bitUSD potrzeba minimalnie => 175% wartości 1 USD ważonej w BTS.

 

BitUSD jest kontrolowany przez zabezpieczenie w wysokości 175% ceny akcji BTS. To zabezpieczenie jest wbudowane w zdecentralizowany łańcuch blokowy, dlatego nie istnieje niepewność, że strona przeciwna jest podejrzana lub wymagana jest kontrola.

 

 

 

Każdy bitassets (smartcoin) zmniejsza podaż Bitshares.

 

Kiedy tylko chcesz, możesz zamienić swoje kryptowaluty na dowolną spośród tych stable coins. Możesz kupić każdego Altcoina za bitassetsy – bez przymusu wymiany na BTC lub w sytuacji niepewności na rynku możesz wyjść na `zdecentralizowane fiaty`. Wszystko to bez konieczności wypłaty gotówki. Twoje monety pozostaną w kryptowalutach w superszybkim blockchainie Bitshares.

 

Wartość bitassets

Aby nadać im wartość, użytkownik będzie musiał odłożyć przynajmniej 1,75-krotność swojej wartości w sieci BTS jako zabezpieczenie. W tej chwili 1 USD jest warty 4,54 BTS, aby pożyczyć 1 USD, trzeba odłożyć co najmniej 7,94 BTS jako zabezpieczenie. W rzeczywistości będziesz musiał odłożyć więcej, ponieważ jeśli zabezpieczenie osiągnie poziom 1,75x, może to zagrozić wezwaniu do uzupełnienia depozytu. Jeśli cena BTS spadnie, twoje zabezpieczenie może uzyskać wartość mniejszą niż 1,75 razy USD, a następnie Bitshares złoży zamówienie, aby odkupić te BitUSD. Dlatego jeśli pożyczamy BitUSD, ustawiamy przynajmniej 3x lub 4x wartość zabezpieczenia w BTS (lub więcej w zależności od ostatnich ruchów cenowych).

 

 

A co z USDT?

Odkładanie swoich bogactw za pomocą Tether jest po prostu obarczone ryzykiem zmienności z ryzykiem utraty wszystkiego z powodu hacków, likwidacji rządu, złego zarządzania itp.

Tether (USDT)  jest IOU (I Owe You), twierdząc, że ma stosunek 1: 1 z USD. Zarząd twierdzi że każdy USDT ma pokrycie w USD. Brzmi to kontrowersyjnie gdy zdamy sobie sprawę że za $2.2 miliardy jest odpowiedzialna osoba lub grupa osób nieznanego pochodzenia.  Największym problemem z IOU jest zaufanie. Głównym celem kryptowalut jest posiadanie systemu bez zaufania do osób trzecich (counterparty risk) i bycia bankiem dla samego siebie. W przypadku IOU musisz zaufać stronie trzeciej, a jeśli uciekną lub nie dotrzymają obietnicy, niewiele możesz zrobić. Smartcoiny Bitshares umożliwiają istnienie stablecoinów i utrzymywanie ich wartości dzięki wsparciu zabezpieczenia, które pozwala na stworzenie systemu bez zaufania.

 

Jak to działa?

Na Bitshares każdy może pożyczyć smartcoiny w oparciu o swoje BTS, odkładając na bok BTS jako zabezpieczenie. Kredyt bez oprocentowania, ale musimy posiadać realną zdolność kredytową wyrażoną w tokenach BTS. Możesz następnie kupić wszystkie dostępne kryptowaluty na giełdzie w zamian za swoje bitassetsy. Możesz zmienić ilość zabezpieczenia, które ustawiłeś w dowolnym momencie. Później, gdy chcesz zamknąć swoją pozycję i uwolnić BTS z zabezpieczenia, możesz je odkupić i zamknąć pozycję. Jeśli cena tego smartcoina spadnie w porównaniu do kupionej monety, będziesz miał zysk.

Zdumiewające w koncepcji smartcoinów jest to, że można tworzyć nie tylko monety do dowolnych rządowych fidżetów, ale także dowolną formułę można wykorzystać z ceną. Na przykład Bitshares ma już smartcoiny dla bitGold, bitSilver, bitOil, a także innowacje takie jak HERO (którego wartość rośnie o 5% każdego roku), BTWTY (fundusz indeksowy oparty na 20 kryptowalutach), HERTZ (powiązany z USD i zmodyfikowane tak, aby oscylować pomiędzy wzrostem cen a obniżaniem go w przewidywalny sposób, przez co na zawsze tworzymy fazy kupowania i sprzedawania presji na zawsze). A przyszły potencjał i możliwości? Nieskończoność!

 

Kolejny kawałek do Twojej układanki o tym, jak dokładnie wejść w przestrzeń krypto.

 

Zarejestruj się na zdecentralizowanej giełdzie BitShares.

 

Źródło z grafiką: http://www.is1.co/infographic.html

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.