Kryptowaluta Maidsafecoin

Kryptowaluta Maidsafecoin jest powiązana z decentralizowaną siecią SAFE. Główną ideą Safe jest stworzenie zdecentralizowanego Internetu.


Maidsafecoin  to kryptoptowaluta a jednocześnie zdecentralizowana sieć SAFE. Sieć tę można porównać do Internetu, który jest zabezpieczony przed podglądem przez rządy państw a także hakerów. Główną ideą SAFE jest wykorzystywanie obecnej sieci Internet, natomiast dane są przechowywane w sposób zdecentralizowany na komputerach jej użytkowników. Każda osoba, która dołącza do sieci SAFE udostępnia również część miejsca na swoim twardym dysku do przechowania zaszyfrowanej informacji. Sieć SAFE nie jest obłożona cenzurą przez rząd państwa w odróżnieniu od standardowych stron www, a także nie wykorzystuje systemu DNS. Wszystkie dane są w staranny sposób szyfrowane na komputerach użytkowników, które w ramach bezpieczeństwa, tworzą 4 kopie losowo rozrzucane na komputery na całym świecie. Sieć jest w taki sposób zaprogramowana, że nawet twórcy SAFE nie wiedzą na czyich komputerach przechowywane są dane. Jeszcze jedną cechą charakterystyczną dla SAFE jest to, że te strony, które są częściej wyszukiwane przez użytkowników będą się otwierać i działać w znacznie szybszy sposób, w odróżnieniu do stron www w Internecie, które w chwili odwiedzania przez dużą część użytkowników na raz zaczynają wolniej się ładować.

 

Główną ideą założycieli SAFE było stworzenie sieci nie obłożonej cenzurą przez rządy państw, a także bez wykorzystania systemu DNS. Sieć może być także  wykorzystywana podczas przeprowadzenia wyborów, ponieważ sfałszowanie wyników byłoby niemożliwe. SAFE jest miejscem, w  którym w bezpieczny sposób można zamieszczać swoje dane osobowe bez obaw, iż mogą zostać wykradzione, odsprzedane czy wykorzystywane w celach komercyjnych.

 

Kryptowaluta przywiązana do danej sieci –MaidSafecoin (MAID) na chwilę obecną jest wyceniana na 0,1 USD, a w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji zajmuje 10 pozycję, co wskazuje na zainteresowanie daną zdecentralizowaną siecią. Dla inwestorów jest to kolejna kryptowaluta, którą można dodać do swojego portfela i generować zyski nie tylko krótkoterminowo. Warto bowiem przetrzymać daną walutę cyfrową na dłuższy czas. Dla tych, którzy jednak wolą krótkoterminowe zawieranie transakcji także zaleca się bardziej szczegółowo przyjrzeć się danej kryptowalucie gdyż z dnia na dzień zamyka handel na zielono.

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.