Monero (XMR)

Kryptowaluta Monero jako najbardziej intrygująca waluta cyfrowa.


kryptowaluta monero

 

Projekt Monero został uruchomiony w kwietniu 2014 roku. Monero jest jedną nieliczną kryptowalutą, która powstała na bazie algorytmu CryptoNote, który jest uważany za jedną z najnowocześniejszych technologii z otwartym kodem.

 

CryptoNote jest to nowa technologia z otwartym kodem, która pozwala tworzyć kryptowaluty, odmienne od Bitcoina i jego altkoinów, powstałych na jego kodzie. Technologia CryptoNote udostępnia użytkownikom całościowo anonimowy system przekazu swoich coinów. Anonimowość osiąga się dzięki grupowemu podpisu. W danym przypadku podpis świadczy o tym, iż transakcja została zrealizowana, ale kim dokładnie została zrealizowana z grupy, nie da się wykryć, gdyż użytkownicy w danym systemie niczym się nie różnią od siebie.

 

Jeżeli chodzi o samą kryptowalutę Monero, to ona się wyróżnią spośród innych walut cyfrowych przede wszystkim bardzo skomplikowaną procedurą przeanalizowania łańcucha bloków, nie można powiązać ze sobą transakcje, a także brak możliwości prześledzenia płatności. Te wszystkie charakterystyki wyróżniają Monero spośród innych kryptowalut dostępnych na rynku.

 

Główną cechą różniącą Monero od Bitcoin jest to brak możliwości prześledzenia transakcji, podczas gdy w sieci bitcoin wszystkie transakcje między użytkownikami sieci są otwarte. Monero szyfruje każdą transakcję finansową i automatycznie przypisuje ją na oddzielny nowy portfel. Monero wykorzystuje również technikę Mixed Coins, która w kręgu kryptowalut jest uważana za technikę służącą do prania brudnych pieniędzy.

 

Najbardziej anonimowa kryptowaluta na chwilę obecną budzi duże zainteresowanie. W przeciągu ostatniego miesiąca czasu kurs kryptowaluty XMR wzrósł w 4 razy, osiągając wartości 10 USD za 1 Monero. W rankingu kryptowalut z największą kapitalizacją Monero na chwilę obecną mieści się na 6 pozycji z wartością 101 mln USD.

 

Taki szybki wzrost danej kryptowaluty był spowodowany przede wszystkim tym, iż takie największe strony Darknetu jak AlphaBay i Oasis poinformowali o tym, iż od września tego roku wprowadzają krytpowalutę Monero na swoje platformy. Strony AlphaBay i Oasis słyną z tego, iż na ich platformach odbywa się handel twardych narkotykami, a manager AlphaBay zamieścił na stronie informację, w której sugerował wszystkim inwestorom inwestycję w kryptowalutę Monero, gdyż przewidział jej dynamiczny wzrost po opublikowaniu informacji o nawiązaniu współpracy.

 

Na chwilę obecną nie ma innej kryptowaluty, która by stworzyła konkurencję dla Monero, dlatego można liczyć na to, iż kryptowaluta będzie w dalszym ciągu przykuwała uwagę wielu uczestników tego anonimowego rynku.

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.