Monero (XMR)

Kryptowaluta Monero jako najbardziej intrygująca waluta cyfrowa.


kryptowaluta monero

 

Projekt Monero został uruchomiony w kwietniu 2014 roku. Monero jest jedną nieliczną kryptowalutą, która powstała na bazie algorytmu CryptoNote, który jest uważany za jedną z najnowocześniejszych technologii z otwartym kodem.

 

CryptoNote jest to nowa technologia z otwartym kodem, która pozwala tworzyć kryptowaluty, odmienne od Bitcoina i jego altkoinów, powstałych na jego kodzie. Technologia CryptoNote udostępnia użytkownikom całościowo anonimowy system przekazu swoich coinów. Anonimowość osiąga się dzięki grupowemu podpisu. W danym przypadku podpis świadczy o tym, iż transakcja została zrealizowana, ale kim dokładnie została zrealizowana z grupy, nie da się wykryć, gdyż użytkownicy w danym systemie niczym się nie różnią od siebie.

 

Jeżeli chodzi o samą kryptowalutę Monero, to ona się wyróżnią spośród innych walut cyfrowych przede wszystkim bardzo skomplikowaną procedurą przeanalizowania łańcucha bloków, nie można powiązać ze sobą transakcje, a także brak możliwości prześledzenia płatności. Te wszystkie charakterystyki wyróżniają Monero spośród innych kryptowalut dostępnych na rynku.

 

Główną cechą różniącą Monero od Bitcoin jest to brak możliwości prześledzenia transakcji, podczas gdy w sieci bitcoin wszystkie transakcje między użytkownikami sieci są otwarte. Monero szyfruje każdą transakcję finansową i automatycznie przypisuje ją na oddzielny nowy portfel. Monero wykorzystuje również technikę Mixed Coins, która w kręgu kryptowalut jest uważana za technikę służącą do prania brudnych pieniędzy.

 

Najbardziej anonimowa kryptowaluta na chwilę obecną budzi duże zainteresowanie. W przeciągu ostatniego miesiąca czasu kurs kryptowaluty XMR wzrósł w 4 razy, osiągając wartości 10 USD za 1 Monero. W rankingu kryptowalut z największą kapitalizacją Monero na chwilę obecną mieści się na 6 pozycji z wartością 101 mln USD.

 

Taki szybki wzrost danej kryptowaluty był spowodowany przede wszystkim tym, iż takie największe strony Darknetu jak AlphaBay i Oasis poinformowali o tym, iż od września tego roku wprowadzają krytpowalutę Monero na swoje platformy. Strony AlphaBay i Oasis słyną z tego, iż na ich platformach odbywa się handel twardych narkotykami, a manager AlphaBay zamieścił na stronie informację, w której sugerował wszystkim inwestorom inwestycję w kryptowalutę Monero, gdyż przewidział jej dynamiczny wzrost po opublikowaniu informacji o nawiązaniu współpracy.

 

Na chwilę obecną nie ma innej kryptowaluty, która by stworzyła konkurencję dla Monero, dlatego można liczyć na to, iż kryptowaluta będzie w dalszym ciągu przykuwała uwagę wielu uczestników tego anonimowego rynku.

Zobacz również

Revain to nowy projekt oparty na Ethereum. Jest to platforma służąca do zamieszczenia opinii oraz oceny projektów inwestycyjnych.

Bitcoin cenniejszy od złota! - bezpłatne seminarium dla zainteresowanych rynkiem kryptowalut!

Czy warto inwestować w Okcash?