Pascalcoin

Czym wyróżnia się PascalCoin spośród innych altcoinów i czy warto w niego inwestować?


 

Projekt Pascalcoin oficjalnie został uruchomiony 11 sierpnia 2016 roku. Pascalcoin jest na chwilę obecną jedną z najbardziej intrygujących walut cyfrowych na rynku. W pierwszy dzień notowania na giełdzie Poloniex, Pascalcoin zrobił obrót w wysokości 4 200 BTC. Niestety, zainteresowanie ze strony traderów daną kryptowalutą nie było długotrwałe, co spowodowało, iż Pascalcoin spadł z 0,00169979 do 0,00019108 BTC. Co prawda, obserwując kilka ostatnich dni, Pascalcoin stara się odrobić swoją stratę, dlatego u wielu miłośników rynku kryptowalutowego powstaje pytanie, czy jest to dobry moment na inwestycję w daną walutę cyfrową. Żeby trzeźwo ocenić cały potencjał Pascalcoin i podjąć decyzję czy inwestować w daną kryptowalutę, należy przede wszystkim zapoznać się z jego specyfiką.

 

Czym Pascalcoin wyróżnia się spośród innych altkoinów?

Twórcą projektu jest Albert Molina. Pierwotny kod Pascalcoin jest napisany w języku Pascal i nie wykorzystuje początkowego kodu Bitcoina. Główne założenia oraz cele projektu, to uniknięcie lub rozwiązanie problemów, które istnieją w innych kryptowalutach. Przede wszystkim autor projektu miał na celu zmniejszenie rozmiarów blockchain, po to, aby użytkownicy sieci nie musieli pobierać całego łańcuchu bloków, który zajmuje nie mało miejsca na naszych urządzeniach w celu uniknięcia podwójnego wydatkowania. Po drugie, celem projektu było stworzenie kryptowaluty, funkcjonowanie której byłoby zrozumiałe dla każdego.

 

Blockchain Pascalcoin nie zapisuje informacji o odbytych transakcjach w sieci. W odróżnieniu od standardowego łańcucha bloków, w którym chronologicznie zapisuje się informacja o dokonanych transakcjach, która służy jako dowód istnienia środków na koncie, w blockchain Pascalcoina w każdym bloku jest zapisywana informacja o wszystkich istniejących kontach i dostępnych  na nich środkach. W odróżnieniu od innych sieci kryptowalutowych, struktura bloku Pascalcoin włącza tak zwany „sejf” SafeBox, w którym jest zapisana informacja o wszystkich rachunkach, oraz hash bloku, który daje pewność, iż dane w żadnym z bloków nie zostały zmienione. Pomimo tego, iż blockchain Pascalcoin nie zapisuje informacji o transakcjach, sieć jest zabezpieczona od podwójnego wydatkowania oraz kontroluje balans na kontach.

 

Jakie korzyści niesie to dla użytkowników? Przede wszystkim dla pracy z Pascalcoin wystarczy posiadać ostatni blok, a nie pobierać całości lub części blockchain na swoje urządzenia. Atutem również jest to, że nawet gdyby ktoś chciałby skasować blockchain Pascalcoin, sieć w dalszym ciągu mogłaby funkcjonować, gdyż w sieci Pascalcoin nie trzeba sprawdzać poprzednich transakcji.

 

Jeszcze jedną cechą różniącą Pascalcoin od innych altkoinów jest sposób generowania bloków oraz sposób tworzenia nowych rachunków. W sieci Pascalcoin nie można stworzyć indywidualnego rachunku. Numer rachunku można uzyskać jedynie za pomocą miningu. Podczas tworzenia nowego bloku, w sieci Pascalcoin pojawia się 5 nowych rachunków, na jednym z których znajduje się wynagrodzenie dla górnika i na chwilę obecną wynosi ono 100 monet. Przy generowaniu nowego bloku, wszystkie 5 rachunków automatycznie przypisują się do naszego portfela. Adres rachunków zapisuje się w skróconej postaci, który jest łatwy do zapamiętania, np.0-10, 21926-74. Całościowa liczba rachunków, która możne powstać w sieci równa jest 2 433 600.

 

Pascalcoin pomimo przyjmowania i wysyłania środków, daje użytkownikom możliwość zmiany klucza prywatnego swojego portfela, jak również możliwość przemieszczenia rachunku  do innego portfela. Podczas, gdy użytkownik straci swój klucz prywatny, ma również możliwość odzyskania swoich środków.

 

Zakupić Pascalcoin można na giełdach Cryptopia, Poloniex, Alcurex.

 

Szczegóły miningu:

  • Algorytm: SHA-256
  • Symbol: PASC
  • System generacji bloków: POW
  • Wynagrodzenie za blok: 100 monet
  • Generacja bloków: co 5 minut
  • Trudność wydobycia: 1.133.026 Mh/s
  • Aktualna cena: 0,00022510 BTC (cena na dzień 22.02. 2017 r., dane z giełdy Cryptopia).

 

Porównując opłacalność miningu Pascalcoina do innych kryptowalut, można zauważyć, iż mining tej kryptowaluty opłaca się nawet bardziej niż mining Ethereum, Monero czy Zcash. Do niedawna, większość górników wydobywało daną kryptowalutę indywidualnie. Na chwilę obecną tendencja ta się zmienia ze względu na powstałe pool miningu, liczba których co prawda jest jeszcze bardzo mała. Kalkulator miningu Pascalcoin można znaleźć tutaj.

 

Wallet Pascalcoin można pobrać na oficjalnej stornie projektu http://www.pascalcoin.org/

 

Miner można pobrać w zależności od rodzaju kart graficznych:

 

Pascalcoin Pool:

 

 

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.