Polska w świecie kryptowalut

Polska coraz lepiej radzi sobie w nowoczesnych rozwiązaniach w internecie. Dowodem na to są chociażby polskie kryptowaluty, widoczne w ogólnym rankingu walut cyfrowych.


 

 

Polska coraz lepiej radzi sobie w nowoczesnych rozwiązaniach w internecie. Stajemy się coraz bardziej otwarci na nowoczesne technologie. Oznacza to również rosnącą popularność inwestowania w kryptowaluty. Wielu inwestorów nie zdaje sobie jednak sprawy, że nasz kraj ma na swoim koncie sukcesy w dziedzinie wprowadzania na rynek nowych kryptowalut. Poznajmy je więc lepiej.

 

Warto bowiem mieć świadomość, że nasi rodacy utworzyli już trzy kryptowaluty narodowe, które aspirują do przekształcenia się w alternatywny i ogólnodostępny środek płatności.

 

Pierwszą z kryptowalut stworzonych przez naszych rodaków był PolCoin (PLC). Założeniem twórców było uwolnienie Polaków od banków które na każdym kroku chcą nas obedrzeć z pieniędzy. Jeżeli złotówka potrafi żyć w cieniu euro, to polska kryptowaluta może przetrwać w cieniu Bitcoina. Niektóre firmy bardzo ciepło przyjęły PolCoina, deklarując że będą przyjmowali płatności w PLC. Póki co jednak tego typu innowacyjne zmiany wciąż są przed nami.

 

Kolejną polską walutą wirtualną jest PolishCoin czyli krytpowaluta o skrócie PCC.  Powstała ona dzięki Polish Coin Team. Autorzy działają w charakterze społecznym nie chcąc ujawniać nazwisk. PCC uchodzi obecnie za najlepiej przygotowaną kryptowalutę z Polski – głównie dzięki doświadczeniu programisty z międzynarodowej korporacji oraz twórcy serwisów i sklepów internetowych.

 

Istnieje jeszcze jedna kryptowaluta, która powstała w naszym kraju. Jest nią PLNcoin, która wystartowała w marcu 2014 roku. Dzięki dobrej reklamie (przedwczesne wykopanie 2mln PLNcoin i rozprowadzeniu jej do ludzi w zamian za rejestrację na ich stronie) powstało ponad 16 tys. kont. PLNc jest kompatybilny z Windowsem, Linuxem, Androidem i Macintoshem.

 

Jaka przyszłość czeka polskie krytpowaluty? Trudno jest to narazie ocenić, ponieważ większość osób, które zajmują się kryptowalutami wybiera te o światowym zasięgu, ponieważ dają one znacznie większe bezpieczeństwo i szansę na odniesienie zysku. Niemniej jednak, o ile już istniejące lub dopiero nadchodzące kryptowaluty z naszego kraju nie okażą się oszustwem możemy liczyć na zbliżenie się do cyfrowego rynku walutowego. Nasi rodacy chcący tworzyć nowe kryptowaluty oraz ci, którzy liczą na sukces już istniejących polskich walut powinni jednak pamiętać, że kryptowaluta nie powinna jednak mierzyć w jeden kraj, tylko na cały świat lub przynajmniej jeden z jego regionów.

 

Nie zamykając się na zagraniczne rynki kryptowalut Polacy mają szansę odnieść sukces.

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.