Przegląd projektu Revain

Revain to nowy projekt oparty na Ethereum. Jest to platforma służąca do zamieszczenia opinii oraz oceny projektów inwestycyjnych.


 

 

Dnia 21 sierpnia ruszył crowdsale nowego projektu bazującego na platformie Ethereum. Dany projekt nosi nazwę Revain. Przed oficjalnym uruchomieniem crowdsala Revain wypuścił 1 mlrd tokenów `R. Większa część, a dokładniej 70% tokenów jest dostępna dla inwestorów, 20 % tokenów jest przeznaczona na bieżące potrzeby projektu, a także na dalszy rozwój projektu, kolejne 10% tokenów jest przeznaczone dla adviserów oraz uczestników programu bug bounty ( jest to program kompensacyjny za wykrycie luki w zabezpieczeniu projektu).

 

Revain już zebrał około 850 tys USD w presale. Twórcy projektu oczekują, iż za 2 tygodnie crowdsale uda im się zebrać 8 000 BTC. Na oficjalnej stronie Revain widnieje informacja, iż jedynie za pierwszy dzień trwania crowdsale, projekt zebrał 1000 BTC. Zakupić tokeny można na oficjalnej stronie Revain za pomocą takich kryptowalut jak BTC, ETH, LTC, DASH, XMR, EMC, BTH, ETC, ZEC, PPC, NMC, DOGE. Cały proces „jak wziąć udział w crowdsale’’ jest dokładnie opisany na stornie Revain.

 

 

Przejdźmy jednak do najważniejszego..

Revain jest to blockchain – platforma służąca do przedstawiania opinii przez inwestorów o projektach, które są związane z rynkiem kryptowalutowym lub opinie o przeprowadzonych ICO, jak również opinie o giełdach i kantorach kryptowalutowych, a także o innych, bardziej tradycyjnych – projektach online. Twórcy projektu, w długoterminowej perspektywie, chcą wyjść na inne rynki, gdzie można utworzyć opinie o towarach i usługach codziennego użytku. Funkcjonowanie platformy Revain można porównać do działania tradycyjnych serwisów służących do oceny popularności towarów czy usług, chociażby do najbardziej znanej strony jak booking.com

 

 

Jak to działa?

Wszystkie wystawione opinie będą podlegać automatycznej weryfikacji ( na spam i rzeczywiste komentarze ludzi), a następnie będą zapisywane wewnętrznym systemem platformy i publikowane w blockchain bez możliwości modyfikowania czy też kasowania opinii. W zamian za recenzję konkretnego projektu, każdy z użytkowników platformy będzie mógł otrzymać wynagrodzenie postaci tak zwanych wewnętrznych tokenów RVN od danego projektu, którego dotyczy opinia. Twórcy projektu zdecydowali że tokeny będą krążyły wewnątrz platformy między firmami, a użytkownikami pozostawiającymi opinie. Tokeny RVN będzie można wymieniać na tokeny Revain ( R).

Głównym celem Revain jest stworzenie publicznie dostępnej historii opinii ludzi o konkretnej firmie czy projekcie. Recenzję będzie miał możliwość wystawić każdy. Twórcy projektu również zakładają, iż za pomocą wewnętrznych tokenów, firmy będą motywowały ludzi do pozostawienia obiektywnych i rzeczowych opinii na temat swojej firmy, dzięki czemu będą mogli obiektywnie ocenić swoją pracę i ukierunkować swój dalszy rozwój.

Każda firma, której opublikowana opinia dotyczy, ma prawo do komentowania wypowiedzi użytkowników z przedstawieniem swoich konkretnych kontrargumentów, jeżeli dana opinia ich zdaniem jest fałszywa.

Naszym zdaniem, projekt ten ma duży potencjał, gdyż z roku na rok rynek kryptowalutowy coraz bardziej nabiera popularności, w związku z czym coraz więcej powstaje firm, działających na różnych polach tego rynku. W związku z czym narastająca kapitalizacja rynku ICO ma potrzebę w nowym sposobie oceny przyszłościowych projektów inwestycyjnych. Miejmy nadzieję, że Revain będzie mógł w krótkim czasie stać się jednym z wiodących serwisów oceny reputacji firm rynku kryptowalutowego.

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.