Rodzina Rothschildów ostrzega przed kryptowalutą LCF Coins

LCF coins to projekt, który bezprawnie wykorzystuje nazwiska znanych osób w celu propagowania swojego pomysłu na szeroką skalę.


 

Kilka dni temu firma Rothschild & Co wydała oświadczenie, iż w sieci aktywnie działa nieznana grupa, propagująca kryptowalutę LCF Coins (Rothschild Family LCF Project), która bezprawnie wykorzystuje nazwisko rodziny Rothschildów.

 

W oświadczeniu Rothschild & Co mówi się, iż projekt LCF Project działa na zasadzie funduszu inwestycyjnego, bazujący na wirtualnych walutach i obiecujący zwrot pieniędzy w zależności od okresu inwestycji. Zdaniem Rothschild & Co dany fundusz jest schematem Ponzi.

 

Na początku stycznia firma BehindMLM, zajmująca się wykryciem fałszywych online schematów, opublikowała szczegółowy raport dotyczący LCF Project. Jak się okazało, Rothschildowie to  nie jedyne nazwisko znanych osób, które „wspierają dany projekt”. Wśród tej listy znalazły się również były prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, a także były premier Australii Kevin Ruddd. Dodatkowo, jak opisuje LCF Projekt, wszystkie te słynne osoby miały spotkać się w listopadzie 2016 roku w Chinach w celu omówienie warunków uruchomienia projektu LCF, a rodzina Rothschildów planuje otwarcie oficjalnego biura LCF Coin o powierzchni 170,000 m2.

 

Rothschild & Co niejednokrotnie starał uświadomić społeczność, w szczególności w Chinach i zwrócić uwagę na to, iż LCF Projekt zupełnie bezprawnie wykorzystuje imię rodziny Rothschildów, która nic nie ma wspólnego z danym projektem. Rothschild & Co podkreśla iż w dalszym ciągu będą starali się dotrzeć do społeczeństwa, a także są gotowi do współpracy z rządem Chin w celu uchronienia społeczeństwa przed masowym oszustwem.

 

 

Co ciekawe, do niedawna LCF Projekt nie posiadał oficjalnej strony. Angażowanie ludzi do zainwestowania w LCF coin odbywało się za pomocą narzędzi Google. Na chwilę obecną, na stronie slufi.com, która prawdopodobnie jest oficjalną stroną LCF coin, jest zamieszczona informacja w całości opisująca projekt. Na stronie mówi się, iż LCF Coins powstał za inicjatywą rodziny Rothschildów przy wsparciu rządu chińskiego. Oficjalnie projekt ma zostać uruchomiony w lutym 2017 roku.

 

Na stornie proponuje się dokonać bezpłatnej rejestracji i całkowicie za darmo otrzymać 1000 monet, wartość których, jak podaje storna, jest wyceniana na 3000 USD czy 500 juanów. Na stronie są opisane plany firmy, a także pokazane obliczenia,  ile może zyskać każdy z nowo zarejestrowanych użytkowników po upływie 2 lat. Liczby wyglądają intrygująco, szkoda, że jest to jednak kolejne oszustwo.

 

Projekt LCF Coin jest głównie nakierowany na chiński rynek, który jak gąbka pochłania wszystko, co jest związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Nic dziwnego, że główne uderzenie było wymierzone właśnie tam. My z kolei możemy się raczej nie obawiać tego, że informacja o LCF Coin pojawi się niedługo również w Polsce, ale zawsze warto mieć „rękę na pulsie” i być przygotowanym do różnych scenariuszy.

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.