Syscoin

Syscoin jako infrastruktura do tworzenia zdecentralizowanych rynków.


 

 

Projekt Syscoin został uruchomiony w sierpniu 2014 roku. Przez rok istnienia na rynku, projekt przeszedł szereg modyfikacji, kilka aktualizacji oprogramowania a także przeżył dwa hardforki. Po reorganizacji projektu, w kwietniu 2015 roku, twórcy Syscoin dołączyli do znanej organizacji SuperNet. Przypomnijmy, iż SuperNet jest organizacją czy też niektórzy nazywają to siecią, która skupia się na tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji z otwartym  kodem. SuperNet łączy twórców kyptowalut, którzy proponują najbardziej innowacyjne zdecentralizowane rozwiązania.

 

Syscoin to nie tylko kryptowaluta. Blockchain kryptoplatformy Syscoin jest swojego rodzaju infrastrukturą, która umożliwia tworzenie zdecentralizowanych rynków każdego rodzaju. Mogą to być zarówno małe prywatne platformy handlowe, jak również duże międzynarodowe platformy typu Ebay czy Alibaba. Jeden z projektów zdecentralizowanego rynku, który powstał na Syscoin to platforma Blockmarket. Jak podają twórcy projektu, Blockmarket jest systemem z otwartym kodem, który umożliwia tworzenie zdecentralizowanych rynków za jedno kliknięcie, a także dopasowuje proces organizowania zakupów do potrzeb własnego rynku. Jak przyznają się twórcy projektu, funkcjonowanie Blockmarket jest zbliżone do już znanej platformy OpenBazaar, natomiast wyróżnia się znacznie większymi możliwościami technicznymi. Na chwilę obecną na platformie można dokonać zakupu za pomocą dwóch kryptowalut Syscoina i Bictoina. Twórcy projektu myślą również nad dodaniem kolejnych kryptowalut. Na początku 2016 roku Syscoin poinformował społeczeństwo o nawiązaniu współpracy z Microsoft Azure. W ramach współpracy na Azure została zamieszczona aplikacja Blockmarket.

 

Oprócz tworzenia platform handlowych, Syscoin zapewnia również podstawę do tworzenia własnych kryptograficznie bezpiecznych certyfikatów. Każda dowolna osoba może się zarejestrować na Syscoin w roli emitenta certyfikatów, który następnie może wydawać unikalne świadectwa, uwierzytelnione w blockchain. Inaczej mówiąc Syscoin umożliwia tworzenie a także swobodną wymianę różnorodnych aktywów cyfrowych, między innymi takich jak akcje, obligacje, certyfikaty własności, dyplomy, licencje i wiele innych. Podczas wymiany informacją między użytkownikami, sieć Syscoin występuje w roli strony trzeciej, która gwarantuje kryptograficzną weryfikację danych. Jeszcze jedną cechą charakterystyczną dla Syscoin jest wykorzystanie pseudonimów w sieci. Posiadając pseudonim Syscoin, który faktycznie jest numerem naszego portfela, możemy spokojnie wysyłać środki na nasze pseudo imię, bez konieczności zapamiętywania czy kopiowania adresu Syscoin. Jest to funkcja która ułatwia pracę w sieci, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych na rynku kryptowalutowym.

 

 

Szczegóły miningu:

  • Syscoin działa na algorytmie SHA-256.
  • Handlowy symbol: SYS
  • Ilość monet: 888 mln
  • System generacji bloków POW.
  • Wynagrodzenie za blok: 80.95680728
  • Aktualna trudność wydobycia: 12703.27707679
  • Cena: 0,00001239 BTC

 

Syscoin jest jedna z niewielu kryptowalut merged-mining, wydobycie której odbywa się równolegle z innymi kryptowalutami funkcjonujących na tym że algorytmie, między innymi Bitcoinem. Dokonać zakupu SYS można na giełdzie Livecoin.

Zobacz również

13 / 08 / 18

TE-FOOD podpisało umowę partnerską z polską firmą QSM Sp. z o.o.

22 / 05 / 18

Klucz do globalnej adopcji

13 / 03 / 18

Nowa gałąź przemysłu, którą należy sformułować jako Blockchain - Energy.